czwartek, 18 października 2012

WIZJE POŚMIERCI

CO NAS CZEKA PO ŚMIERCI



To, co czeka człowieka po śmierci, nie dla wszystkich jest tajemnicą. Są bowiem tacy ludzie, którzy przeżyli własną śmierć i powrócili do życia. Mimo ogromnego postępu w medycynie lekarze wciąż nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje, że uznani za zmarłych budzą się.
Wspomnienia ludzi, którzy znaleźli się w takim stanie, jednoznacznie dowodzą, że otarli się o tajemnicę wieczności.
Co czują ludzie w stanie śmierci klinicznej?
Wrażenia wielu osób opowiadających o swojej podróży na tamten świat można podzielić na kilka faz. Pierwszą jest uczucie oderwania się od fizycznej rzeczywistości, czyli oddzielenie duszy od ciała. Następnie niemal wszyscy szybują bez lęku ciemnym tunelem, na którego końcu migocze niezwykłe światło. To właśnie jego blask ciepły, a zarazem jaskrawy, napełnia ich bezgranicznym spokojem i szczęściem. Kiedy docierają do końca tunelu, zanurzają się we wszechobecną światłość.
Niektórzy widzą przed sobą łąkę pełną kwiatów lub niebo pokryte obłokami. To odpowiednik popularnych wyobrażeń o raju. Niemal wszyscy odnajdują tam swoich bliskich zmarłych i przyjaciół, z którymi rozmawiają lub porozumiewają się telepatycznie. Potem następuje rekonstrukcja ich życia. O powrocie umierającego do życia decyduje zwykle jakaś wyższa istota. Później następuje przebudzenie we własnym ciele i związany z tym szok.
Życie po śmierci klinicznej jest już inne. Podróż w zaświaty wywiera ogromny wpływ na psychikę osoby, która ją odbyła. Zwykle bardzo się zmienia, ale przede wszystkim zmienia się jej stosunek do śmierci. Już się jej nie boi, bo wie, że nie odejdzie w nicość i śmierć wcale nie oznacza dla jej bytu ostatecznego końca.
Autor: Oscar Damięcki
Astro.pl

sennik

  • Jeśli przyśni ci się, że obudziłeś się, czeka cię bardzo miła wiadomość, jednak informacje w niej zawarte są nieco przesadzone.więcej »
  • Jeśli przyśni ci się sadzenie roślin, skrystalizują się twoje plany.więcej »
  • Jeśli przyśni ci się rozwód, zaskoczą cię dobre układy w rodzinie.więcej »

imiennik

  • Bartosz to imię najbardziej odpowiednie dla zawziętych Skorpionów i upartych Koziorożców. Dobry też wpływ będzie wywierać na Barany, Strzelce, Panny i Wodniki; choć raczej nie odpowiednie dala tych...więcej »
  • Wszystko to oznacza, że Roksany są przebojowe, znają swoją wartość i mogą osiągać prawdziwe sukcesy - szczególnie w tych konkurencjach, którymi opiekuje się Wenus, a więc w filmie, w muzyce, w...więcej »
  • Numerologicznie Szczepan to trójka. Jest to więc jedno z tych imion, które są naładowane energią zdobywców, wojowników, ludzi czynu i sukcesu. Szczepanowie (jak inne trójki) nie kryją się ze swoimi...więcej »

piątek, 12 października 2012

CZY TO ZATOPIONA ATLANTYDA


Sztukatułka: Podwodne miasto

Zatopione w głębinach mórz rzeźby są osobliwym elementem podwodnego krajobrazu. Są również atrakcją dla płetwonurków.

Sztukatułka: Podwodne miasto
Agencja FORUM
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to mityczna, zaginiona Atlantyda, odnaleziona w morskich odmętach.
Tymczasem to podwodny świat zbudowany przez Jasona deCaires Taylora, brytyjskiego artystę, który dno morskie wybrał na miejsce eksperymentowania ze sztuką.
Taylor dorastał w Europie i Azji w rodzinie angielsko-gujańskiej. Większą część swojego dzieciństwa spędziłna rafach koralowych Malezji, które podsyciły jego fascynację podwodnym światem.
Przez kilka lat pracował jako instruktor nurkowania.
W 1998 roku ukończył London Institute of Arts.
Podwodne instalacje są mieszanką pasji Jasona deCaires Taylora: rzeźby, fotografii podwodnej, konserwacji sztuki i nurkowani
Agencja FORUM
Do tworzenia swych rzeźb, które ewoluują później do form sztucznych raf - artysta używa specjalnej mieszanki dostosowanego do morskiej wody cementu, piasku i mikrokrzemionek, z których powstaje beton o neutralnym pH.
Niektóre jego prace zawierają również inne materiały, tj. fragmenty płytek ceramicznych, szkło - w 95 procentach są to materiały obojętne, jak zapewnia Taylor.

Agencja FORUM
Wraz z upływem czasu rzeźby stają się coraz lepszym podłożem dla rozwoju morskiej flory, a ich porowata powłoka kuszącą nowością na podwodnym rynku  przyciągającą ławice zainteresowanych r